مصاحبه رادیو سلامت با موسس مرکز سالمندان امام رضا (ع)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

salamatسوال: فرهنگ استفاده از مراکز سالمندان در شهر مشهد چگونه است؟
نژاد مردم آسیا احساسی است و ما در این رابطه هم بر پایه احساساتمان تصمیم می گیریم. خانواده بایستی ببیند سرویس دهی به سالمند کجا بهتر انجام میشود. مسلما در یک مجموعه سالمندان که تیم مراقبتی و مدیریتی، پزشکی موسس آن باشد و خدمات ۲۴ ساعته پزشکی پرستاری، توانبخشی و روانشناسی که لازمه دوره حساس سالمندی است، سرویس دهی بهتر انجام می شود.بخصوص پایش و درمان مداوم بیماریهای همراه سالمندی مانند آلزایمر و غیره.

سوال: گفتید آلزایمر، آلزایمر چیست و درمان و مراقبت از آن چگونه باید باشد؟
آلزایمر بیماری مزمن پبش رونده ایست که فرماندهی بدن یعنی مغز را درگیر میکند و بسته به درگیری بخش خاص مغز همان عوارض و علائم نمود پیدا می کند. این بیماری همانند بیماری قند می باشد که نیاز به کنترل مداوم و تنظیم مداوم داروها توسط یک تیم باتجربه تا رسیدن به یک تعادل از نظر روحی روانی دارد و اگر اصولی درمان نشود بقیه سیستم های بدن را تحت الشعاع قرار می دهد. متاسفانه برخی افراد غیر کارشناس مبادرت به درمان این بیماری با داروهای خواب آور می کنند و تا سالمند کمی اذیت و سروصدا میکند وی را میخوابانند در حالی که بایستی با استفاده از داروهای تخصصی آلزایمر تحت درمان قرار گرفته تا تعادل خلقی حاصل گردد.

سوال: کیفیت خدمات در مراکز سالمندان در چه حدی است؟
نسبت به گذشته ها، اکنون کیفیت خدمات دهی مراکز بسیار بهتر شده است.
به عقیده من هرچه کیفیت بهتری برای سالمند ارائه دهیم حتی اگر معنویات وجدان و ...را که رکن اساسی این حرفه می باشد کنار بگذاریم از نظر مادیات هم به سود ما می باشد چرا که هرچه کیفیت تغذیه ، خدمات پزشکی پرستاری و ...بالاتر باشد قاعدتا وضعیت سلامت سالمند و نتیجتا تعداد سالمندان موجود در مرکز بیشتر می باشد.
برای مثال ما از نظر غذایی روغن جامد، گوشت منجمد، برنج تایلندی و ...که از ارزش غذایی پایینی برخوردارند، استفاده نمی کنیم(لازم به توضیح است روغن جامد سالهاست در کشور های پیشرفته منسوخ و یکی از عوامل ایجاد سکته های قلبی می باشد.)

سوال: صحبت از کیفیت خدمات شد، به نظر شما مدیریت چه اندازه در ارائه کیفیت مناسب موثر است؟
مدیریت پایه اصلی اداره یک مجموعه مثل مرکز سالمندان است. قاعدتا نظارت مداوم بر بخشهای مختلف . نیروها همواره باعث جلوگیری از افت کیفیت خدمات میشود. مثلا ما بطور سیستمیک و در دوره های مختلف و تعیین شرح وظایف سعی کردیم با مدیریت مناسب سطح کیفی خدمات را درحد مطلوب نگه داریم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: Home گروه دمو مصاحبه رادیو سلامت با موسس مرکز سالمندان امام رضا (ع)

بادیدکنندگان سایت

982509
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
بازدید کل
2319
2325
15835
8772
982509

آی‌پی شما: 3.230.76.196
امروز: ش، 16 فروردين 1399 - ساعت: 23:01:48

نظرسنجی

نظر شما درباره کیفیت خدمات مرکز سالمندان امام رضا (ع) چیست؟

عالی - 57.1%
خوب - 17.9%
متوسط - 14.3%
ضعیف - 10.7%

Total votes: 28
The voting for this poll has ended on: 23 اکتبر 2016 - 00:00